37 Daarna er kwamen weer glacé's voor den dag er dwaalden veel schuchteregeheime blikjes langs den cantine-spiegeler gingen weer een heele vracht eenzame slachtoffers de stad inde sportfeesten zouden beginnende jonge dames en de overige gasten werden afgehaald, de muziek schetterde lustige deuntjes en waarachtig't weer hield zich goedgeen regen, geen nattigheid, maar af en toe, heimelijk en half verschoten wel het zonnetje 't oude zonnetje van Oranje En ze zijn een succes-fou gewordendie sport feesten, dank zij de groote toewijding en uitstekende voorbereiding der cavaleristen, dank zij de krachtige leiding en steun hunner officieren. De caroussel werd keurig gereden in Prins-MAURITS- kostuums door 'ttweede en derde jaar; de kleuren kwamen heel mooi uit in 't herfstzonnetje en vooral uit de verte was 't een aardig gezichthet vroolijke kleurgewiemel tusschen de dichte menigte toeschouwers. Daarna gaven een paar viertallen uit verschillende infanterie-jaren een nummer hindernisbaan ten beste, dat vooral voor de aanwezige dames een attractie bleek te zijn en dat, hoofdzakelijk bij de tallooze gewaagde en komieke sprongen en buitelingentelkens een koor van jeugdige gilletjes deed losbreken. En toen werd er weer moeite gedaan om een goed plaatsje te krijgen bij 't Voltigeeren en de Zitoefeningen van het derde jaar Cavalerie, twee nummers, die eveneens uitstekend in den smaak schenen te vallen, getuige althans de verrukte uitroepen van een naïef bakvischje in m'n nabijheid, die o. a. mama toefluis terde: «dat 't net een circus was, al die Indische

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1909 | | pagina 203