38 kereltjes leken wel clowns en dan dat jakkeren op ongezadelde paarden, hè, zoo zalig griezelig, ma!" Ook het Zaalrijden en Rijwielpolo in de exercitie- loods ontvingen een welverdiend applausalleen't was er tè volde meesten konden niet alles nauw keurig volgen en vingen slechts af en toe een glimpje op van de kleurrijke Spaansche costumes der blonde hidalgo's. Dadelijk hierna vroegen het jongste en het tweede jaar Cavalerie de aandacht voor 't Jeu de Rose en de Ghymkhana races. Vooral de laatsten werkten weder sterk op zwakke dameszenuwendie bij de woeste charge griezelig-gezellig trilden. Maar 't glanspunt't mooiste en schitterendste nummer van 't geheele programma, kwam eerst nu: menige bewonderende uitroep begroette de deelnemers aan den jachtrit in 't klassieke Engelsche heerrijders- costuum: de roode jachtrok, de witte rijpantalon en de zwart-fluweelen pet. Voor de tribune werd halt gemaakt, gegroet en toen.... vooruit! De baan telde 17 hindernissen, die allen zonder fout of weigering genomen werden. 't Was een mooi, vroolijk gezicht toen de ruiters in groepjes boven de batterij verscheneneven helder afteekenden tegen de scherpe herfstlucht en toenbijna achter-overliggend, afdaalden. En een hartelijk, lang-aangehouden applaus beloonde de deelnemers, toen zij, na afloop, wederom voor de tribune hun compliment maakten. In de stampvolle exercitieloods had daarop de prijs uitreiking plaats. Te midden van de feestcommissie

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1909 | | pagina 204