39 en verschillende andere officieren hield de Gouverneur een rede tot de aanwezigen, waarin Z.H.Ed.Gestr. in de eerste plaats een warm woord van lof en dank bracht aan de Feestcommissiegevormd door den Kapitein Feber de Eerste-Luitenants Belzer Tin bergen en Baron Bentinck en den Leeraar Venker, die een zware taak op uitnemende wijze hadden ver vuld. Voorts bracht de Gouverneur hulde aan alle deelnemers aan deze wedstrijden en spelen en wees op het karakter van dit feestdat Hij in alle opzichten als uitstekend geslaagd prees. Daarop werden de cadet-sergeants Ilgen en Bueno de Mesquita benevens de cadet-sergeant Palache en de cadet-korporaal van Resteren voorgeroepen, aan wierespectievelijk voor hun velerlei bemoeiingen en hun leiding op muzikaal gebied, een bijzondere her inneringsmedaille werd overhandigd, waarvan in t geheel slechts een achttal exemplaren waren ver vaardigd. De plaatsruimte ontbreekt om hier alle prijswinners te noemen: het waren er velen, maar vooral zal het allen toeschouwers genoegen hebben gedaandat de deelnemers aan den jachtrit niet werden vergeten. Toen tenslotte nogmaals de Exercitieën van de Infanterie van 1830 waren opgevoerd, kon het nadansen een aanvang nemen. En menig meisjeshart had ook al het andere wel erg mooi gevonden en erg geapprécieerdmaar een lustig, vlug walsje in zoo'n echte Cadettenomgeving, zoo geheel sans gêne de eerste tonen van de muziek vroolijkten de zaal nog niet doorof de animo en de stemming waren er in: alles danste, huppelde

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1909 | | pagina 205