63 ik verlangde niet meer naar Holland terug! Binnen een maand was ik al verliefd op de dochter van een planter, die in broederlijke vereeniging met z'n whiskey- flesch een klein millioentje bij elkaar bad gebracht. Hoè, dat doet er minder toe, de hoofdzaak was toch de duiten! Z'n dochter was werkelijk een beauty daar, een wonder-mooi kindje. En ze hield ook van me; waaracht;g, ze hield van me. God kerels, wat leek me het leven toen lief en fluweelig! 't Ging een heele maand goed. Rozengeur, mane schijn, kleine geparfumeerde briefjes, de gewone ge schiedenis en al de soesah van een normale verliefdheid. Tot op een goeien dag een ouwe, rijke sloeber zin kreeg in het lieve, blanke kindje, met papa als Dritte im Bunde de buikige whiskeyflesch zoo'n klein kon- traktje maakte zooveel tonnen voor je dochter en de heele perkara was in twee dagen klaar. Geen rozengeur meer, geen maneschijn't keurige kontraktje bedierf den boel. Natuurlijk trouwden ze gauw en even natuurlijk had ik genoeg van 't lieve leventje. Toen raadde me een kameraaddie kassian met me hadom een huis houdster te nemeneen kindje van 't land. Dat was de beste medicijn voor zulke kwalen! Tegenwoordig mag dat niet meer. Enfin, ik maakte er gebruik van en schafte me een Adinda aan. Met wat money en een paar blinkende lievigheidjes kom je al een heel eind Of ze mooi was, weet ik niet goed. Ze zorgde voor m'n bullen, kookte lekker: 't zaakje marcheerde prachtig.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1909 | | pagina 229