lU Hij heeft dus steeds meer dan 10 sigaretten en sigaren op zak altijd als z'n beurs hem geen parten speelt rookt op alle plaatsen waar dit verboden is, verzuimt den dienst, als hij er kans toe ziet, is in één woord in staat den meest humanen superieur tot wanhoop en rapportjes te brengen. 't Baren is hem een aangename en tijdkortende sport, waar hij zich met animo en een aangeboren talent op toelegt, tot begrijpelijk en en grooten schrik van versch aangekomen en onnoozel »vee". De provoost prijkt met z'n handteekening in allerlei afwisseling, z'n kastje is een chaos, waar hij zelf meestal hulpeloos tegenover staat, van z'n uitrusting mist hij de eene helft, terwijl de andere óf onbruik baar óf buitenmodel is. Dikwijls krijgt hij roze, blauwe of groene briefjes, maar even dikwijls rekeningen en kwitanties van onge duldig-wordende leveranciers, welke laatste hij na lezing verscheurt en vergeet. In eiken ouderlijken brief vindt hij een uitbrander of welgemeendenmaar op den duur vervelenden raad zoodat hij besluit z'n wekelijksche vijf-cents postzegel uitgetrokken voor den post: kinderlijke hartelijkheid, op een betere en aangenamer wijze te besteden. Ondanks z'n weinige inspanning heeft hij behoefte aan zeer veel uitspanning, die hij vooral zoekt in de eetzaal, waar hij verbazingwekkende hoeveelheden eet- en drinkwaren met kennersblik «behandelt" en ver volgens expedieert, benevens in 't hoog-edele Schiedammer of Rijnsche vocht, dat niemand als hij weet te waar- deeren en volkomen te genieten.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1909 | | pagina 280