xcv Het was toen eenige maanden vóór den aanvang van liet cursusjaar 19081909 dat Sempre zich kort daarna liet hooren op een «Soirée Musicale" met welwillende medewerking van Mevrouw Belzer, welke o. a. een aria uit Samson en Dalila Van Saint-Saëns, alsmede Ein Nachtslück van Schübert, Triiume van Wagner en Still wie die Nacht van Bohm ten gehoore gaf. Deze muziekavond, gegeven op de Sociëteit, den 17den Maart 1908 was de eerste na hare «ziekte" en hierop ging zij zichtbaar vooruit. Toen in November het 80-jarig bestaan gevierd werd was ons blaasorkest steeds vooraan, vanaf het hijschen van de vlag tot het verdwijnen van de laatste gasten. Dank zij de goede leiding van Palache, wiens portret wij hierbij voegen, heeft dit orkest zich ook bij menige verdere gelegenheid «kranig" geweerd en een woord van lof aan dien dirigent zal ongetwijfeld bij een ieder, die hem hierbij heeft gadegeslagen, weer klank vinden. Was hier of daar een weinig muziek ter opluistering niet ongewenscht, dan kon men al dra zijn opwekkend allo mannenvernemenspoedig gevolgd door een marsch Algemeen vond zijn voorstel instemming om met onze «eigen muziek" uit te rukken voor de groote velddiensten en konden wij Breda er met trots op wijzendat we de muziek van het 6de Regiment In fanterie konden missen. Zelfs speelde onze kapel eens 's avonds in de cantine. Ook bij parades bewees het blaasorkest goede diensten. Ter gelegenheid van de opvoering van «de Candi- datuur van Bommel" door de vereeniging Jacob van

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 107