XCVI Lennep werd de hulp van het blaasorkest ingeroepen om op het juiste oogenblik in te vallen met een zacht: »Du, du liegst mir am Herzen". Luisterrijk was eindelijk het optreden van dit orkest bij de geboorte van Prinses Juliana toen aan Palache en zijn troep verzocht werd om deel uit te maken van den lichtstoet. Edoch leverde dit verzoek zijn eigenaardige bezwaren op; toen het kritieke moment was aangebroken en de stoet gevormd zou worden, waren eenige blazers geheel zoek, terwijl andere ten gevolge van de feestvreugde op raadselachtige wijze hun »amesure" verloren hadden. Dreigde van tijd tot tijd het evenwicht in het orkest eens verloren te gaan dan werd dit door den dirigent op handige wijze hersteld, zoodat het geheel toch uitstekend van stapel liep en zelfs de laatste marsch nog goed klonk. Helaas is mij de naam van dezen marsch, welke den zoo gewichtigen dag besloot, ontgaan. Naar mij door een leek verzekerd werd, moest het veel geleken hebben op het kort hiervoor in Concordia gespeelde: pDu, du liegst mir am Herzen" en meende hij zelfs gehoord te hebben dat de dirigent dit eens, naar boven ziende, aan het mannetje in de maan had toegeroepen. Dit over het blaasorkest. Het strijkorkest liet zich dit jaar voor het eerst hooren in Concordia ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan Gespeeld werd o. a. Eine kleine Nachlmusik van Mozart en IdoldtreValse lente van Pedro Clignett, terwijl De Lang de bekende passage uit de Zauberflöte »0 Iris und Osiris", zong. Bij de uitvoering van Jacob van Lennep werden door het strijkorkest tusschen de bedrijven in, eenige walsen en marschen gespeeld.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 108