IC gekookte eitjes van onzen braven hofmeesterwaren niet in staat de jonkers op gewicht te honden. Och, och, nog bloedt mij het hart als ik denk aan den treurigen aanblik, dien onze arme dikke Pattapoen toen bood, kassian, wat was hij mager geworden! Ons I'll leventje is rijk geweest aan vroolijke en komische momenten, zelfs in de taaiste oogenblikken zochten wij de zon-zijdeen menige hartelijke lach heeft er tusschen de kale schoolmuren geklonken. I'll heeft zijn naam in 't afgeloopen jaar weer hoog gehouden, 't was waarlijk een nobel stel, fanatiek, meneertje! tot in hart en nieren, nietwaar Yic? Als je 't niet gelooven wilt moet je het maar eens aan onzen braven Macbeth vragen Velen onzer zullen met weemoed terugdenken aan de gezellige en leerrijke uurtjes, die wij met 't prac- tisch landmeten en waterpassen hebben zoek gemaakt, hoe we dan als je reine sterrewichelaars bezig waren door een heuschen theodoliet de jonge schoonen te be gluren, die aan den overkant der Academiesingel voorbij wandelden. Wie van ons zal er zaal 39 kunnen vergeten wie zal er durven beweren dat wij de lessen in Militaire Aardrijkskunde vervelend vonden Nu vraag ik U in gemoede, zal nu ooit iemand van 't oude I'ii zijn Cavalerie-tactiek vergetendie ons opzwiepte tot zulk een razend fanatismedat we 't liefst met z'n allen over de banken eens flink de klas door en op elkaar in hadden gechargeerd?! Zoo zijn er tal van dingendie ons nog lang zullen bij-blijven

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 111