CII maandenlange terugvinden van een allerakeligste post op de debetzijde van je grootboek, geen vloek over je lippenen geen rimpel op je voorhoofd kon te voor schijn roepen. Hoewel we geen oogenblik twijfelen, dat de herinnering aan dergelijke fuiven ook nog veel later weer de gedachte aan een heerlijken kater bij de leden van het A-accent negental zal doen verschijnen, toch moet de hoofdzaak van dit verslag blijven een doen terugdenken aan de goede verstandhouding, die steeds in onze klasse geheerscht heeft. En dat, ondanks het vreemde mengseltje van karakters en persoonlijkheden; als je daar verzameld ziet kerels als olifanten, in de grootste eendracht, met menschen, die steeds de gedachte aan ons kleinste en meest gevloekte huisdier te voorschijn roepenals je ziet dikbiggende beeren naast vroolijk kwispelstaartende doesjes ernstige menschen met voor een cadet hoogst verdachte ringen aan de vingers, en jeugdige onbezonnenendie denkendat zelfs de zon schijnt binnen de Academie, dan zal menigeen zoeken naar de oplossing van het raadsel, dat er nooit ge wonden in onze klasse gevallen zijn, en hoogstens de klas-oudste een slapeloozen nacht doorbracht over de ongehoorzaamheid van zijn stoute jongetjes. En, A-accenters, al is nu het einde van het jaar voor enkelen niet precies een pracht succes geweest, (hoewel 24 cM. ijzer zich niet gewroken heeft) dank zij het feit, dat jullie dachten dat differentiaal- en integraal gelijk met stukken van tien en russen naar binnen gaat, en jullie absoluut schenen vergeten te hebben, dat de vrijstellingen van God gegeven zijn, ter verlichting van het menschdom enlet welbinnen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 114