cv doch eindelijk had alles toch vasten vorm gekregen in de mededeeling »l'i wordt verzocht heden-middag om 6 uur in het Zuid present te zijn", welke mede deeling in de eetzaal uitgesproken niet een ieders goedkeuring wegdroeg (J Een oudste-jaar-I-accenter deed ons de eer aan om aan onzen disch het derde jaar Infanterie Indië te vertegenwoordigen. Ouwe Poeloe, ik geloof dat je weer geheel en al in je knollentuin was, toen je daar zat tusschen al dat jonge beweeglijke goedje, aan de weibeladen tafel en als tafelpresident onzen gast welkom heette, je wensch tot kameraadschap ons opdroeg en je cham pagne-kelk ophief op het welzijn van ons Vorstenhuis. En, ik moet zeggen, je hebt je netjes gehouden, Oude Heer, evenals het «Kopje" dat anders zoo raar kan doen als hij de wijnflesch ziet. Edoch, geheel zonder slachtoffers zou ons diner niet afloopen. Arme Jantje, met je «nanti saya potong kira.<- moe". Den volgenden dag moest je gaan zitten brommen voor je zondenen kon je nadenken over je verdwenen vanille-ijskapotte stoelen, sterke koffie om van het geestrijk vocht niet te spreken. Arme Jan, we hadden nog wel op het menu gezet Djangan djadi maboq". Maar je bent nooit erg goed in Maleisch geweest, dat heeft de Toewan je reeds zoo dikwijls voorgehouden. Had je toch maar beter je »Ari apa sekarang" geleerd, dan had je vast begrepen wat daar op het menu stond en dit alles was niet gebeurd. Enfin ze hebben je naar huis gebrachtzooals je wasvol met vlekken van vanille

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 117