CXXXVI worden een corpsbal te gevende groote onkosten in aanmerking genomen. Tot groote teleurstelling van velen kon de St. Nico- laasfuif dit jaar niet met zooveel luister gevierd worden als dit andere jaren het geval was, daar dit eest juist op een Zaterdag viel en verscheidenen van ons deze zeldzame gelegenheid hadden aangegrepen om den Sinterklaas-avond weer eens in den huiselijken kring te vieren. Gezelliger waren echter de aan het Kerstverlof vooraf gaande dagen. Op 22 December werd door het jongste jaar het tooneelstukje »In Politiek" opgevoerd en den volgenden dag vertoonden de asymptoten voor een uitgezocht publiek een parodie op »de Cid", welke voorstellingen beide een succès fou hadden. De laatste avond werd besloten door een zeer geanimeerd can- tinebal. Reeds eenigen tijd van te voren was er door den Senaat een schrijven ontvangen van een jong dames comité uit de stad, waarin een twaalftal cadetten verzocht werd, hunne medewerking te willen ver- leenen tot de opvoering van eene operette »de Mikado". Langzamerhand gelukte het dit aantal uit te breiden en het verwonderlijk groote aantal repetitiën en eindelijk de opvoeringen waren een bron van genot voor de gelukkigen die er aan deelnamen. Den 19den April, op den verjaardag van Prins Hendrikwerd er in de cantine een bal gegeven in plaats van, zooals andere jaren, voor het Paasch- verlof. Intusschen werd met steeds grooter spanning het oogenblik tegemoet gezienwaarop de hoop van het

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 150