CXXW1I geheele Nederlandsche volk eindelijk in vervulling zou gaan. Na eenige teleurstellingenwat betreft het tijdstip waarop de heugelijke gebeurtenis zou plaats hebben, en een valsch gerucht, die de angstige span ning ten top voerdenwerd ten laatste op den morgen van 30 April de blijde mare bekend: »Er is een Prinsesje geboren 1" Wie kan de algemeeneplotselinge uitbarsting van vreugde beschrijven, welke deze tijding veroorzaakte, wie kan in woorden uitdrukken het machtige, grootschc gevoel van nationaal geluk en liefde voor bet Oranje huis, dat ons toen bezielde? Dat oogenblik zal ons allen in 't geheugen blijven liggen 's Middags werd er na afloop der parade op het achterterrein een concours gehoudenwaarbij we ge legenheid hadden de buitenwereld te toonenwat we op het gebied der verschillende takken van sport en gymnastiek praesteerden. Wat er 'savonds gebeurde, is werkelijk een unicum in de geschiedenis der C. S. Een schare jonge dames deed een inval in de cantine en bracht er het hare toe bij om den avond nog gezelliger te makendan hij reeds was. Toen tien dagen later de stad zich in feestdos stak om het geboortefeest officieel te vierenbleek eerst recht hoe goed de verstandhouding tot de Alkmaarsche burgerijmeer speciaal tot de burgeressen in de laatste twee jaar geworden was. Na dezen roezigen tijd van fuiven en feestvieren kwam de reactie en de volgende maanden kenmerkten zich door een minimum aantal C-fuiven daar de examen-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 151