2 oogje toe en ook het gevreesde rapport is op dezen dag voor 't eerst niet gehouden Ik denk, dat wel nooit onze kerktoren door zóóveel oogen, tegelijk aangestaard is, als in deze oogenblikken Tot opeens een hevig gedrang in de richting van de buitenpoort plaats had: het lang verwachte officieele telegram werd gebracht en een oorverdoovend spontaan gejuich ging op. Toen begon men weldra de vlag op 't Academiegebouw te hijschen en op eenmaal werd het stil in den zwarten drom, die er op het buitenplein stond dicht op elkaar gedrongen. De hoofden ontblootten zich snel en het Wilhelmus van Nassauwen werd aan geheven. Toen de laatste tonen wegstierven, was de nu geheel ontplooide vlag reeds vroolijk aan 't wapperen de mutsen en kepi's vlogen de lucht in en een drie werf Hoera", vól geestdrift, weerklonk. We kunnen niet zeggenwat door onze jonge harten ging, toen we daar op dat buitenplein stonden, in de militaire houding, opziende naar de Neder- landsche driekleur, die, zich sierlijk ontplooiend, snel hooger steeg aan den vlaggestok. Het juichte in ons: »Er is een prinsesje geboren!" En in vele oogen blonk een traan en op alle gezichten, ook op de anders het meest onverschillige, was de diepe ontroering te lezen. De klokken van den ouden grijzen torenwaar later ook de vlag op verscheen, begonnen te spelen, allerlei oud-vaderlandsche deunen. Dat klonk zoo plechtig en zoo blijde tevens. De heldere klokkeklanken vervulden de lucht, die vól was van gejuich en van vreugde

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 180