3 Spoedig daarna traden we aan op de binnenplaats, waar de Gouverneur verscheen en ons met de volgende woorden toesprak: Cadetten van de Koninklijke Militaire Academie! Ik heb U hier doen verzamelen, om U eene hoogst belangrijke mededeeling te doen. Heden-morgen heeft Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin het leven geschonken aan eene dochter, en gelukkig luiden de berichten omtrent den toestand van de liooge Moeder en Haar Kind alleszins gunstig. Ik behoef niet voor U te schetsen, hoe groot een belang daaraan verbonden is voor ons dierbaar W derland. Het verzekerd zijn van de dynastie hangt ten nauwste samen met de rust, den vrede en den voorspoed van ons land, welks geschiedenis gedurende een tijdvak van bijna drie en een halve eeuw aan het Stamhuis van Oranje is verbonden geweest. In deze omgeving, waar eens Prins Willem de Eerste heeft geleefd en gewerkt, wordt de geboorte van dezen nazaat van den Zwijger uit den aard der zaak met eene bijzondere vreugde begroet, niet het minst door U, aanstaande officieren, die hier of in de Ko loniën zult te waken hebben ook voor de belangen van den Troon. Gij zult met geestdrift vernemen het groote geluk, aan ons Vorstenhuis te beurt gevallen. Van de toekomst is men evenwel niet zeker. Wij kunnen dus voor het oogenblik niet anders doen dan eene bede uit te spreken voor het welzijn en den voorspoed van de Koninklijke Moeder en Haar Kind. Spreke ieder van ons dit in stilte in zijn hart uit,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 181