12 Nu en dan kregen we brieven van het jonge paartje. Een visioen van rozengeur en maneschijn tooverden deze brieven me altijd voor den geest. Toen op eens een nieuw evenement: op een morgen lag in plaats van tante's wekelijkschen brief een telegram naast mijn bord: «Overkomst noodzakelijk Dr. Grafdijk" was alles wat er op stond. In minder dan geen tijd boemelde en hortte ik naar tante. Alles was gesloten bij haar, evenals bij baren buur Dommelhuizen. Ik bereidde me op het ergste voor. Ik zag in mijn verbeelding tante reeds wasbleek op een divan liggen, met den treurenden Dommelhuizen naast haar ge- knielend treurend om dezen bloesem afgerukt in de Lente baars levens. Toen ik binnenkwam bleek gelukkig alles overdre ven. Tante lag op een divangesteund door een half dozijn kussens, een sterke eau-de-cologne geur vermengd met migrainestift en Hofïmansdruppels sloeg me wel tegemoetdoch de treurende Dommelhuizen ontbrak. Bij mijn komst verdween de medicus. Tante kon geen woord uitbrengensprakeloos wees ze op een geopenden brief op tafel. Daarop stond in groote letters «Dat je je een keer liet voor den gek houden was dom, voor den tweeden keer was het echter niet snugger". Hortend en stootend vertelde tante dat de schilder uit haar jeugd en de heer Dommelhuizen alleen in naam en leeftijd verschilden, het laatste kwam door het ver- loopen aantal jaren, het eerste had hij zelf veranderd. Hij had zeker vernomen dat tante hare schaapjes

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 190