52 En meestal verdween de ongelukkige doorgeredene dan maar vlug, zonder dokter's nadere explicaties af te wachten! Trouwens de dokter speende zichzelf altijd wijselijk van alle mogelijke rijkwastige grappen en tegen den manoeuvretijd had hij meestal een of andere bijzonderheid, die hem belette mee te gaan. Tot hij er eindelijk met deze divisie-manoeuvres »er in zat": hij moest mee op order van 'tgevreesde «hoogerhand". Zoodat we op een mooien dag den dokter met den ritmeester van 't eerste eskadron in een ernstig gesprek zagen bij destallen tegenover het oudste eskadronspaard, een min of meer versleten vos, die met den ouden dag vervelende kuren begon te toonenniet meer bruikbaar was als troepenpaard en dientengevolge bestemd was om 's dokter's delicate constitutie tijdens het manoeuvre- ge woel rond te dragen. De dokter bekeek Emma eens nauwkeurig en Emma bekeek van haar kant den dokter met dat zeker soort minachting, dat een welopgevoed eskadronspaard voelt voor een niet-beredene. Schuchter beklopte hij haar breede flanken't geen Emma oogenblikkelijk be antwoordde met een krachtige opwaartsche beweging van haar vleeschrijk achterdeel. »Ja dokter, 't peerd is een beetje gevoelig", meende de ritmeester fijntjes te moeten opmerken. »0ch, die vervloekte peerden van jullie hebben allemaal een klap van den molen beet. Wonder dat ie me nog niet aangevlogen is. Enfindie zeven dagen kom ik nog wel te boven, als die knol tenminste niet meer van die buitengewone fijngevoeligheden heeft."

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 230