54 de derde maal omspoelde, en diens voorbeeld clan destien getracht te volgen. Edoch de majoor, die z'n sigarenkoker ontdekt had en heel in de vage vertete midden van het brouhaha van kolbakken en paardenhoofdeniets gloeiendroods meende te bespeuren't geen buitengemeen veel over eenkomst vertoonde met dat, wat z'n oppasser »mien heufd" geliefde te noemenwerd weer meester van den toestand en een veelbeteekenend «Mijneheerrrren" deed den officieren het schadelijke van heimelijk alcohol misbruik oogenblikkelijk inzien. De dokter bleef totaal onberoerd en bestelde gemoe delijk een vierde glaaske! Die vervloekte peerdenmeneerhadden het weer zoo allemachtig op de zenuwendat de helft van Hare Majesteits legermacht dat duivelsgebroed de eerste uren niet uit de wagens kreeg." En bovendien «zieken" waren d'r niet, z'n bulletjes kloptenz'n fiets was ongeschonden meegekomenz'n koffer was al opgeladen en de rest liet hem volslagen koud. Toen hij eindelijk de laatste druppels van de vierde lafenis van z'n snor blies, werd hij toch echter on willekeurig aangetrokken door de groote hoeveelheid kolbakken(jie zich langzamerhand ophoopte voor één van de laatste wagens. En terwijl hij zich wel voldaan uitrekte, zette hij z'n képi op (z'n sabel had hij als onbruikbaar instru ment al lang aan z'n oppasser meegegeven) en slenterde richting kolbakkenmassa. En een breede, vroolijke lach rimpelde zich rond z'n mond, toen hij het voor hem zoo genotvolle ge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 232