58 De dokter besteeg de verhooging, bereidwillig ge rugsteund door nummer vier en vijf der hulpbende, en juist toen hij, met jeugdig vuur z'n linkerhand stevig plaatste in Emma's manen en z'n rechterbeen op hoop van zegen naar de overzijde wierp, kieperde het vernuftig toestel, door een samenloop van noodlottige omstandigheden en onder een herrie van belang om en vosruin rukte zich, zelfbewust en woedend, los, eenige gedienstigen salto-mortaalden over en onder het ezelsbruggetje, terwijl de dokter, zonder beugels, krachtig «doorzittende", wanhopig zoekend naar z'n zwaartepunt en zonder kepi, op Emma's machtig- werkende rug naar de verzamelplaats «draafde". 't Tweede bedrijf kwam twee uur later. De dokter had al dien tijd in een weelderige rust achter de eskadrons aangeschommeld, nadat een paar passeerende huzaren de onwillige Emma, den drijf- natten dokter en de inmiddels weer gevonden kepi, gedienstig op 't verzamelpunt hadden afgeleverd. En zelfs de eerste geweerschoten hadden, zoowel Emma als haar meester, vrijwel onberoerd gelaten, hoewel de dokter toch even opmerkte, dat die ver vloekte zandhazen d'r kruit maar liever beter konden gebruikendan om er een onschuldig mensch mee aan 't schrikken te brengen. En bovendien zoo'n hard- hoofdig kreng van een knol. Vervolgens had de dokter een sigaartje aangestoken. Vijf minuten later daagde de vijandelijke cavalerie, gemarkeerd door een paar onnoozele vlaggetjes, om een hoekje op. En terwijl de majoor strijdlustig z'n sabel trok, de ritmeesters strijdhaftiger z'n voorbeeld volgden en de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 236