59 huzarenhaastig de diverse pruimen verschuivend «hoera" riepen, attaqueerden de escadrons. En toen na een tien minuten het mêlee zich oploste zag men den achttienjarigen vosruin op de open heide onder een koor van zoetzangerige accoorden zijn «bevrijden" achterhand bij herhaling ins Blaue wer pen terwijl de «bereden" dokter bij onderzoek weid teruggevonden bij de afrit-plaats, alwaar hij in zeer gekruide termen verklaarde, dat hij zich door een onverklaarbaar verschijnsel, vermoedelijk belichaamd in Emma's stevige constitutie, plotseling op massieven heidegrond had bevonden; welke evolutie hem volgens eigen diagnose, hoogstwaarschijnlijk een gebroken rib had opgeleverd. Toen glimlachte de majoor, die geen verliesvlag van de scheidsrechters ontvangen had, terwijl de rit meester, geheel reglementair, slechts even witjes lachte. Het derde bedrijf was heel kort. 't Speelde in 't Veluwsch dorpje, voor* de deur van dokter's kwartier. Hoofdzakelijk werd het gevuld door een uitgelezen collectie splinternieuwe vloeken en soldateske uitdruk kingen op «bereden" gebied. Figuranten waren een paar hospitaalsoldaten, een stuk of wat nieuwsgierige dorpelingen, de juffrouw van 't huis en een collega. De dokterof liever 's dokter's ribspeelde buiten gewoon verdienstelijk de hoofdrol. De rest laat zich begrijpen. De finale kwam een week later. De eskadrons trokken zegevierend de provinciestad binnen. De trompetters bliezen een luchtig deuntje, de sabels en kinkettingen rinkelden, de paarden bin-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 237