108 komdan ben ik veel te gauw heelemaal vastgebonden want daarvoor sta ik te veel bekend als een goede partij, en verliefde vrouwenoogendat weet je, daar kan ik absoluut niet tegen." »Hm, overwegend bezwaar, daar heb je gelijk in, ik voel er ook wel wat voor, maar kerel het is anders lang niet onaardig, je weet, ik spreek uit ondervinding. «Maar hier in de stad nooit, ik zou me altijd ver beelden dat ik gehengeld was." »Nou engageer je dan tijdig buiten de stad, dan ben je tegen alle aanvallen met bijbedoelingen gedekt." «Daar heb je het, dikke, een reuzenidee van je, enorme oplossing. Luister en onthoud goed. Je ver telt, dat ik zoo goed als verloofd ben met een schoone, rijke, geestige, begaafde jongedame en je verzint voor mijn part maar net zooveel gunstige bijvoegelijke naam woorden als je maar wilt. Met Kerstmis komt het er door, ik verschijn met een ring op het tooneel, en alle niet gewenscht gevaar is geweken. Jou taak in deze is makkelijk genoeg, want vertel je het onder de diepste geheimhouding aan den eenen kant van de stad, dan is het, dank zijden tegenwoordigen revolutiebouw, in een minimum van tijd aan het andere einde bekend. Bovendien snijdt het mes dan van twee kanten want niemand zal het me natuurlijk kwalijk nemen, als ik zoo nu en dan eens een dagje bij mijn schoone ga doorbrengen. Dus afgesproken, amice, daar zal ik m'n laatste flesch maar op wegwerken, dat verdien je wel voor je vernuft en je moeite." «Prachtig, zeg, wat zal dat laatste nieuwtje weer een machtige hoop lange gezichten gevenalweer een

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 286