LXXIV de zorg daarvoor ligt in hoofdzaak hij de cadetten zeiven Laat ik U daarom bij mijn vertrek nog eens opwekken nog eens aansporen om toch te zorgendat de goede naam, waarin het Cadeltenkorps zich mag verheugen, gehandhaafd worde. Laat een ieder uwer zich er voor inspannendat de goede geest, jaar in, jaar uit, van geslacht op geslachtworde overgegeven. Ik weet 't het cadettenleven op de Academie heeft zijn ongeriefelijk- heden; maar, ik heb 'tu zoo dikwijls voorgehouden, in een groot huishouden als het onze zijn regels en voor schriften onmisbaar Laat u echter door die kleine verdrietelijkheden niet ontstemmenweest ernstig bij het vervullen van uw taak, maar luchthartig waar het geldt de kleine onaangenaam heden van het dagelijksch leven. Laat er een frissche bries door hel korps gaan en doe het gebouw daveren van uw vroolijke luidruchtigheidbeter dan dal de mopperaars den boventoon voeren. En nu de kameraadschap. Gij weet het uit Uw tactieklessenaan de samenwerking der Wapens wordt de hoogste waarde gehecht. Welnu, die samenwerking, ze wordt begunstigd, wanneer de officieren der verschil lende korpsen kameraadschappelijk voor elkaar gevoelen. Alzoo: sluit U bij elkaar aan! Doet ge dat, dan bevordert ge dus de belangen van onze legers, maar bovendien handelt ge dan in Uw eigen persoonlijk voordeel. Immers, in Uw later leven zult ge dikwijls genoeg de behoefte gevoelen aan steun van vrienden en kameraden, en wèl hem, die, in moeilijkheden verkeerende, kan vertrouwen op de sympathie van kameraden uit zijn cadettentijd!

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 82