LX XX voor enkele nachtenmaar wat zal de toekomst ons brengen? Keeren de dagen van weleer terug, is het detachement met al zijn lief en leed gedoemd te ver dwijnen; zullen zij, die na ons komen, wederom het kamp bij Teteringen betrekkenzooals wij het nog slechts kennen van Steenkamp's teekeningen? Zal in later jaren het «bonsoir mes amis" hij 't dalen van de kampvlag weer door den stillen nacht weerklinken, zooals in jaren terug, toen de generaals van nu ook nog maar jonker waren. Wij zijn dit jaar zoo gelukkig, geen dooden te moeten herdenken; wèl zij het hier de plaats om eenige regels te wijden aan hen, die de Academie verlieten om elders ons vaderland te dienen. Wij namen afscheid van Luitenant Belzer en na het verlof misten we de tot kapitein bevorderde Luite nants Bijvoet en Marx. Ook Luitenant Gratama zagen we niet meer, hij ging zijn roeping getrouw, terug naar 't verre Oosten. Met hen vertrok de luite nant Den Hoed om als oud-leerling van de krijgs school hij den generalen staf gedetacheerd te worden en in November brachten we onzen scheidenden Eerste-Officier een ovatie bij zijn vertrek naar 's Hertogen bosch. Zoo gingen een aantal officieren heen bekende figuren uit ons alledaagsche cadettenleven, in engeren of ruimeren kring gekend en gewaardeerd, elk van hen in eigen omgeving wijdend zijn beste krachten aan ons Corps, waarvoor wij hen dankbaar blijven. Aan onze Academie herinneringen zijn zij onafscheidelijk verbonden.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1910 | | pagina 88