cxxvt leiden, zijn velerlei en kan men o.a. zoeken in het uur van oefening. De Zondagmorgen is voor velen een lastige tijd, met het oog op verlof enz., terwijl ook andere takken van sport, die dan beoefend worden, als schermen, gymnastiek, voetballenenz. wel eens onze leden in beslag nemen. Doch dit is niet de groote oorzaak geweest. Deze is gelegen in de weinige lust van vele leden in het voltigeeren. Velen vinden het weinig pleizierig en saai, doch zij vergeten, dat het juist pleizierig wordt door flinke opkomst, door medewerken en door het uit denken en beoefenen van telkens nieuwe sprongen en standen. Zij zoeken hun genoegen in de cantine en in daar te verkrijgen thee en slaperigheid. Maar naast deze zijn er ook anderen, fanater, meer voelend voor het lenig maken en houden van hun lichaam, en genot scheppend in het be hendig gebruik van hun ledematenin 't verrichten van al die oefeningen en toeren bij het voltigeeren behoorend, circustoeren zou ik willen zeggen, die, hoe doller ze zijn, hoe liever 't hun is. Hulde aan deze fanatelingen. Zij brengen het vuur voor deze sport erin en houden het levendig. Jammer even wel, dat zij het nog niet zoover hebben weten te brengen, dat zij de halve broeders medesleepen in hun fanatisme. Maar dat kan nog komen, en gaat de vereeniging op den ingeslagen weg voort, dan komt er ten slotte weer een tijdperk van op leving en bloei, en zal zij weer een naam krijgen, die een goeden klank heeft en genoemd mag worden, zoowel binnen als buiten de Academie. T.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1911 | | pagina 132