CLXV lange werk-periode bracht Sint-Nicólaaswiens verjaardag wij in alle opgewektheid in de can tine vierden. Temidden van de uitdeeling der pakjes, over ons, arme cadetten, met milde hand uitge strooid werd onze aandacht afgeleid door een „Zeppelin", die met oorverdoovend geraas en onder luid gejuich der menigte de cantine in alle richtingen doorkruiste (helaas aan een draadje. Oh, aviateur!) De grootste verrassing bestond echter hierin, dat na de Zeppelindemonstraties wij in beslag genomen werden door een beroemd Amsterdamsch ensembledat door een tooneelstuk en voordrachten de stemming nog meer verhoogde. Was de Sint-Nicolaasavond amusant geweest, niet minder leverden de laatste dagen vóór het Kerstverlof, stof tot vermaak. „Lot is dood" en „Een huis met Commensaals", werden met veel succes door het oudste en jongste jaar voor het voetlicht gebracht. Het bal dat hierop volgde, maakte een eind aan het jaar 1909. Na Kerstmis werd de tijd gebroken door de cantineconcoursende verkiezingen van twee voor- loopige senaatsleden uit het jongste jaar en de voorbereidende oefeningen voor het Assaut, welks grondslag op een der voorgaande vergaderingen reeds gelegd was. Het Assaut! Welke sclioone herinneringen wekt dat ééne woord niet in ons op. Het Assaut! Wat een reeks van beelden komt voor onzen geest terug. Onze verwachtingen, opgewekt bij het houden vande repetitieswerden geheel in de schaduw gesteld door de uitvoering zelf. Over deze

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1911 | | pagina 171