CLXVI zullen we niet verder uitweidengenoeg zijdat tijdens de uitvoering de stemming opgewekt was, een stemming, die gedurende het souper tot haar toppunt steeg, hetgeen zich uitte in talfvanjtoasten. Toen we nu nieuwe krachten opgedaan] hadden waren we weer in staat het bal te hervatten; zoo zelfs bleef de animo erin, dat bij het aanbreken van den dag niemand er aan gedacht zou hebben naar huis terug te keerenindien niet de President vooral met het oog op de dames, van wie niet te veel gevergd mocht worden, om zes uur het bal besloten had met een dankzegging aan de in groote getale opgekomen genoodigden. Wij zelf gingen in Indianengang naar de C. S. naar bed. Half elf reveille, moesten wij {[onze loome ledematen opnieuw opnemen, om ze in de cantine op meerdere stoelen uit te strekken, totdat wij ze nogmaals in werking moesten stellen, om ze naar de koffietafel te dragen waar we kdoor een copieus ontbijt onze verloren krachten [herkregen. Daarna gingen de voetballers zich klaarmaken, en om twee uur verschenen twee elftallen in het veld, het eene uit dames, 't andere uit heeren bestaande. In strijd met alle ridderlijkheid] en het „Honneur aux dames", was de uitslag ten gunste van de heeren. De verdere middag werd doorgebracht] met een gezellig dansje in de cantine. Toen kwam het glanspunt van dien dag: een keurig diner stond in de eetzaal op ons te wachten. De bloemen op tafel waren op bevallige wijze gegroepeerd, evenals de halve fleschjes St. Emilion.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1911 | | pagina 172