LXXYI niet altijd even prettig! Maar, als we 's Zondags avonds na vijven met de „Club" ergens réunie hielden en de geestrijke eetwaren in blijde stroomen vloeiden (o wee, die Maandagmorgenswanneer we op de heerlijkste zomerdagen, die ge u denken kunt, met het Herzliebchen op onzen Bredaschen Ganges spelevaardenals alle Bredasche tennisbaan- hokjes weergalmden van onzen pikanten flirt, ja, dan voelden we ons gelukkig, dan voelden we ons mensch En dan de vacanties! als je (bijna) allen met tasschen, koffers, jassen, fietsmantelsviool-, guitaar- en mandolinekisten, hockey-stokken, tennis rackets en fotografietoestellen in je eene, en de opengevouwen verlofpas in je andere hand, staat queue te maken voor de dure binnenpoort (de vacanties beginnen bij ons op de minuutals 't dan eindelijk zeven en een kwart minuut over vier is, en de dure poort met breed gebaar zich opent, en je door 't Valkenberg-deurtje mag, omdat je trein negen minuten later vertrekt als je een paar uur later bij den ouderlijken haard zit en 'n glas port vóór 't eten krijgt och, dan is de K. M. A. toch zoo kwaad nog niet; dan ben je weer twee weken meneer en sla je een reuzengat in Pa's sigaren voorraaddan zie je de oude kennissen van de H. B. S. en van de voetbalclub terug en hoort hen geweldig opsnijden over 't studentenlevenover hun kast en hun kroeg en hun reuzenfuivenen als .je dan zoo terloops vraagt, of ze corpslid zijn, dan zeggen ze heel zachtjes: „Och, dat doet bijna niemand meer

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1911 | | pagina 82