LXXVII wedstrijden, liet Fortuna ons zonder ophouden haren rug zien; moeten we nog releveeren, dat „Haarlem" ons weer op eigen terrein sloeghoewel wij, volgens de meest onpartijdige ooggetuigen, beslist de sterkeren waren Dit ontmoedigt op den duur zelfs den meest standvastige. Toch ontbrak hetgedurende het geheele seizoenniet aan fana tisme en alleen hieraan hebben we het te danken dat we zulk een goed figuur maakten in de com petitie. Zeker, we hadden een elftal waarmee je je overal kondt vertoonen, en wat ook een niet genoeg te waardeefen voordeel is, eenigeras-echte eerste-klas reserve-spelersmaar als 't heilig vuur er niet is, kun je den voethal wel inleveren. Neen, wat wij missen zijn de voordeelendie eene gewone voetbal-vereeniging in zoo groote mate heeft vooral de wetenschap, te allen tijde over de valiede spelers te kunnen beschikken, telt hier. En in dat opzicht verkeert Yelocitas dikwijls in de meest ongunstige omstandigheden. Maar genoeg hier over, elk huis heeft zijn kruis, waarom zou ons hoofdgebouw er een missen? Tegen 't einde van 't seizoen kwamen we uit op de serie-wedstrijden te Dordt, waar we 't statue wonnen van Sim van der Kloet. Wat ons tweede en derde elftal aangaathiervan kunnen we niet veel goeds vertellen. Terwijl deze vroeger in hunne competitie den voetbaltoon aan gaven maakten zij dit jaar een zeer pover figuur. Wel wist men eiken Zaterdag een elftal in elkaar te zetten, maar geregelde troepen waren 't niet; 't best waren zij te vergelijken met de franc-tireurs van 70/71, alleen schoten zij nóg miserabeler.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1911 | | pagina 93