LXXXVIII Deze malaise in de lagere rangen was grooten- deels te wijten aan de nulaten we maar zeggen, weinig conversabele competitie. Zoo kwam het, dat vele Cadettenniet te versmaden voetbalkrachten voor andere Clubs gingen spelen. Gelukkig behoort dit nu tot het verleden, want in 't komende seizoen zal ons „tweede" debuteeren in de „Reserve Eerste klas". Dan breken er betere tijden aan. Maar denkt er aan, jongens, we hebben daar in 't Westen een naam hoog te houden, voor eeuwig gevestigd doorons kranig eerste elftal. Zorgt er dus voor dat men daar in U diezelfde eigenschappen ontdekt, die kenmerkend zijn voor het „Eerste", en die het tot de favoriet van Nederland hebben gemaakt. Zij zijn: durf, uithoudingsvermogen en fair spel. Tracht het daarheen te voerendat het tweede elftal als 't ware geleidelijk overgaat in 't eerstezoodanigdat het markante verschil in spel- kwaliteit zoo veel mogelijk verdwijneen dat kunt ge gedaan krijgen door veelals 't kan dagelijks te oefenen. En ook Gij, leden van het Eerste Elftal, denkt er aan, dat aller oogen op TT gericht zijn; laat het genotdat ge 's Zondags uwe kameraden en hunne genoodigden biedt, onvermengd zijn, door steeds te overwinnen; elke dag, welke Uwe voeten niet met het bruine leer in contact bracht, moet U een onvoldaan gevoel geven. Dan zal zelfs de Derde plaats op de ranglijstdie Ge 't vorige seizoen zoo verdiend wist in te nemenU niet tevreden kunnen stellen; dan zal allerwegen de jubelkreet weer klinken: Yelocitas is kampioen!

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1911 | | pagina 94