XCI K. M. A. verdedigeneen taak waarvan zij zich op behoorlijke wijze kweten, door wederom den wisselbeker te veroveren. Na terugkeer in de oude Baronie, kregen zoowel de gymnastiek als het schermen een kleinen prikkel door de, op handen zijnde, wedstrijd en feestavond der K. O. S. B. Er werd flink geoefendzoodat in Februari weer met goeden moed de Haagsche reis aanvaard kon worden. Jammer was het, dat enkele van de beste schermers, door bijzondere redenen, verhinderd waren mede te gaan. Helaas bleek deze verzwakking onzer krachten noodlottig. In den heftigen strijddie zich aan beide zijden kenmerkte door groote fairheidwisten de adel borsten op sabel en floret te zegevieren; ons vielen de korpsprijzen voor geweer en degen ten deel. Voldeed dus het schermen niet geheel aan de ver wachting de gymnastiek daarentegen slaagde uitstekend. Er werd keurig netjes gewerkt zoowel bij de orde-oefeningen als aan de toestellen. Een woord van hulde aan hen, die onzen goeden naam hoog hielden en vooral van dank aan de leiders, den Eerste-Luitenant Jhr. S. Laman Trip en den WelEd. Heer Van Beveren, is hier zeer zeker niet misplaatst. In de nu volgende maanden scheen het wel alsof de belangstelling voor de gymnastiek een winterslaap hield. Zelfs de jaarlijksche onderlinge wedstrijden waren niet bij machte deze te ver levendigen en ook zelfs de door den N. B. v. L. O. welwillend uitgeloofde medailles hadden weinig invloed. Het succes op den feestavond van den

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1911 | | pagina 97