80 nifique" te vervallen, toen wachtte ons eene ver rassing. Of neeneerst werden we aan den luitenant van piket voorgesteld. Maar daarna werden we verzocht om als gast in de eetzaal mee aan te zitten, werkelijk een charmant idee en allergezel ligst, zoo te midden der Belzen. Och, 'tging eigenlijk weer net als op de Koninklijke in Breda. Orders, 'tzij al of niet van blijvende waarde, werden voorgelezen, er werden dringende inlich tingen gevraagd en bedienden, die daar naar den naam van gar pon" luisteren, renden met „opge stoken" schalen heen en weer. Nu ik zooveel schitterends van de Ecole Militaire heb verteld, zult gij U misschien een beetje- ongelukkig en misdeeld gevoelen met onze goede oude Academiemaar ik heelemaal niet. Ja, 'twas daar alles mooi en soms werkelijk schitterendmaar nergens was het gezellig, nergens heb ik eens een warm hoekje gezien. Een amuse mentzaal was er, die in 'tniet verzonk bij de onze. G-root en koud was die binnenplaats; ook daar tochtte het, maar het leek er wel tienmaal zoo guur. Steil rijzen de muren er aan vier zijden op; geen dikke pilaren, geen oude bogen en geen colonnade's. Neen, daar kreeg ik een gevoel als een muis in de val. Over alles lag diezelfde gloed van nieuwheid, dat koude fonkelend- nieuwe. Nergens was een plekje gras of een groepje boomen te ontwaren; geen walletje, geen Spanjaardsgat, geen torens uit vroegere eeuwen!! Zekerik moest bekennendat het een prachtvol bouwwerk was, maar toch had ik het niet voor

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1912 | | pagina 176