47 avond thuis En 't bed was zoo zacht, en berekend op zijn lengte, en er was overmaat van breedte, altemaal factoren, die van niet geringen invloed waren op de lengte van Tom's nachtmarsch in 't rijk der droomen. Dat hij vrij van eerste ontbijt wasspreekt van zelf. In verband hiermede had hij zich, behalve de truck met de gordijnen, nog van een kleine veiligheidscoëfficiënt verzekerd. Diensvolgens klom de oude dienstmaagd te negen ure langs vele trappen naar dat gedeelte van 'toude huis, dat in lang vervlogen tijden een mésalliance had aangegaan met de hanebalkenen rammelde volgens 't haar door den jongen meneer gegeven consigne, met de sleutelbos voor de deur van diens appartement. Dit middel bleek deugdelijker dan „de truck", want met een ruk draaide Tom eerst naar links en toen naar boven, en nam den schijn aan van iemand die wakker is. In 't zelfde oogenblik bezon hij zich echter, dat hij dezen schijn tegen over niemand behoefde te handhaven, draaide naar beneden en naar rechts, stootte eenige 'zeer weinig gearticuleerde klanken uit, en trok z'n dekens zoover over z'n hoofd, dat „de truck" geheel buiten werking gesteld was. Merkwaardig genoeg waren de Naturlaute, die de ooren van de oude sloof bereikt hadden, vol doende om haar hoogst voldaan den terugweg te doen aannemen, en zoo geschiedde het, dat Tom te tweeden male bedrogen uitkwam met zijne toch zoo goed getroffen maatregelen. De schoone slaper sliep echter niet meer, hij soesde.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1912 | | pagina 193