48 Hij soesde, zooals alleen een cadet dat kan, dieTfgedurende drie achtereenvolgende maanden zijn bed slechts heeft gebruikt om er voor een uur of acht per nacht een muurvaste slaap in te savoureeren. Tom soesde tot hij zich met een schok herinnerde, dat om 11 uur Henk zou komen. Een blik op z'n horlogedat alarmkwartier betrokken had op 'tnachttafeltje, overtuigde hem dat nog een vol half uur hem van z'n verplichting scheidde. Door de ondervinding wijs geworden wierp hij echter onmiddellijk de dekens verre van zich, en kleedde zich aan. Wat snelheid van toiletmaken betreft, hierin was hij houder van het Academierecorden dat zonder ooit door St. Nicolaas met zeep begiftigd te zijn geweest. Thans echter kleedde liij zich aan met wellustige langzaamheid, en vijf minuten voor elf stapte hij de huiskamer binnen. Natuurlijk werd Tom er een weinig tusschen genomen met z'n laat opstaan, maar gelaten droeg hij de glossen door vader, z'n broer en z'n twee zusters er op gemaakt. Die vier tegelijk kon hij immers toch niet baas! Hij moest trouwens ook vlug gaan ontbijten, want Henk kwam steeds precies op tijd. Hetgeen ook thans 't geval waszoodat bij de tweede boterham ook deze zijn intocht hield. Henk was reeds van de H.B.S. Tom's „boezem", en op de Academie was deze vriendschap steeds onverminderd blijven bloeien. Dat Tom Infanterie en Henk Cavalerie studeerde, had aan de ver houding geen afbreuk gedaan, en beiden betreurden het om 't zeerst, dat zij aan 't eind van dezen cursus zouden moeten scheiden.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1912 | | pagina 194