55 Zijn rij tenue verwisselen tegen de meer gangbare kleeding, was voor Tom 't werk van één oogenblik, en na zich nog een weinig verfrischt te hebben, begaf hij zich, gedreven door de zucht naar huMelijke gezelligheid en een gevoel in z'n maag streek dat hem bij 't afdalen der ouderwetsche trap het signaal„kok in de keuken" deed fluiten, naar de eetkamer. Bij zijn binnenkomst werd hij door de heele familie met de ondubbelzinnigste teekenen van blijdschap begroet. Moeder, eigenlijk innig gerust gesteld, dat haar jongen weer vasten grond onder de voeten hadomhelsde hem met eene teederheid, zooals alleen een moeder dat kan. „Is onze Rougli-rider al weer in wandelkostuum plaagde Tom's oudste zuster, de een-en-twintig jarige Lies. Zij was een knap slank meisje, dat al aan heel wat serieuze aanzoeken zou hebben blootgestaan, ware het niet, dat hare onverbeter lijke spotzucht de meeste aanbidders deed afschrikken op het heilige oogenblik, dat hunne lippen die woorden zouden prevelen, welke ten doel zouden hebben het lieve plaagsterstje voor eeuwig aan zich te binden. Neen, Lies was een van die meisjes, die bij 't kiezen van een levensgezel absoluut afgaan op de inspraak van haar hart, en dat kon zij zich, met haar zuiveren kijk op de mannen, gerust permitteeren. Daar ten slotte Tom's oudste zuster bovendien even lief als interessant waskon vaders vrees, dat zij, zooals hij dat uitdrukte, „een oud merk" zou worden, geheel van grond ontbloot worden genoemd.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1912 | | pagina 201