59 deel tegen de maatschappelijke waarde wan de vrouw, en dat wij daarvoor niet alleen moeten toonen, dat we, wat capaciteiten en energie aan gaat, gelijk staan met de mannen, maar dat we, als 'teenigszins kan, onze eventueele, zij 'tdan ook persoonlijke, superioriteit moeten bewijzen!" Suus' oogen schitterden, een blosje van op winding kwam op haar, in gewone omstandigheden wel wat bleeke, wangen en maakte van het niet bepaald knappe meisje toch een aantrekkelijk persoontje. Tom moest even lachen om haar propagandistisch temperament. Toch vond hij 't noodigniet te veel instemming te laten blijken met haar zienswijze over de positie der vrouw in de hedendaagsche samenleving. Bovendien wenschte hij het gesprek te brengen op het doel van zijn komst. Dus antwoordde hij „Dat is nu alles wel heel mooi, en im groszen Ganzen geloof ik wel, dat bij jullie vrouwen de verstandelijke vermogens niet behoeven onder te doen voor die bij ons geslacht, maar voorloopig blijf ik toch ook bij 't eeuwenoud vooroordeelen ik zal je uitleggen waarom. De vrouw en dat is niet alleen mijn persoonlijke opinie, maar het oordeel van bijna alle mannen is niet ernstig genoeg, is niet voldoende doordrongen van de beteekenis van de verschillende factoren, die eene verantwoordelijke maatschappelijke positie beheer- schen, om volledig opgewassen te zijn, tegen de eventualiteiten van zulk een positie" „Ja maar" „Nee, luister nu evenik weet wel wat je zeggen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1912 | | pagina 205