LXXXVI En Sparta? Den 19den Februari waren ze met hun sterkste elftal en een honderdtal supporters op het tweede of middagappèl present. Hetgeen te betreuren viel, want de keurmeester had reeds 's morgens 't veld gewogen en te sappig bevonden. Wèl had men dit naar Rotterdam geseind, maar 't telegram had den spelers niet bereikt. Of 't zoo moest zijn, was bovendien 'smiddags het veld niet onbespeelbaar. Maar aangezien het grootste deel van 't elftal, dat Yelocitas in 't veld zou brengen, op het bericht van afkeuren van 't terrein naar vruchtbaarder landstreken was vertrokken kon de wedstrijd't herhaald verzoek van Sparta ten spijt, dien dag niet plaats hebben. Dit geval gaf stof voor veel ingezonden stukken e.d.waarvan de meeste kop noch staart hadden. Doch heel laat in 't seizoentoen ze reeds wel verdiend den titel van kampioen veroverd had, kwam Sparta haar schade inhalen. Het was een heerlijke wedstrijd; hij werd met een zeldzaam vuur gespeeld, terwijl beide partijen schitterend spel te zien gaven. De kampioenen zetten er alles op, maar onze club speelde met haar beroemden ausdauer, en daarvoor moest Sparta zwichten. Met eene overwinning van 21 op den kampioen van Nederland eindigde Yelocitas haar seizoen, zich aldus op de derde plaats bevestigende in de ranglijst van Neerlands beste vereenigingen. Ik mag niet eindigen zonder iets te vertellen van 'ttweede elftal, al doe ik het niet dan met droefheid in 't harte.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1912 | | pagina 96