cxvf Corpsvergadering plaats. De Senaat mocht tevreden zijn. Waarlijker behoorde een groote mate van zelfvertrouwen toeom op dat oogenblik zich aan 't hoofd te stellen van het Corps. Een woord van hulde voor dien Senaat is hier niet misplaatst. En laat ons hier luitenant Blaauw ook niet ver geten: aan zijn steun, zijn toewijding aan zijn meeleven met ons, zijn opwekkenden en bezielenden invloeddien wij toen zoo noodig haddenhebben wij het te danken gehad, dat het onontbeerlijke weer werd geschapendat wij weer Corps werden. Nadat we zoo de eenheid weer bevestigd hadden werden onze gedachten weer op andere wijze af geleid. Dreigend naderde het examenspook; lang zaam maar zeker greep het ons aan. Den een vroeger dan den ander, maar gegrepen werden allen. Wat werd er weer een massa geleerdheid in de vermoeide taastjes gedouwd, waarvan zoo'n bitter klein beetje geplaatst kon worden op het examen. En dat alles bij een tropische atmosfeer. Alle lichaamsoefeningen bleken uit den booze. 't Voet balveld werd in een kinderspeeltuin herschapen, scherm- en gymnastiekzaal werden examenlocali- teiten, alles werd doodsch en duf. Luctor et emergo Ook daar kwramen we door. We vosten fokten naadjes deden examen met onze kraagjes los: en négligé! toerden op zijn tijd en sliepen zoo nu en dan. Ver wachte, onverwachte en vrijwillige slachtoffers vielen, en we hadden nog slechts een laatsten avond, onzen laatsten fuif in ons goed oud Alkmaar. Die

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1913 | | pagina 128