31 èen eenvoudige boer naar voren traddie verklaaide de gezochte te zijn. De ritmeestei deelde hem mededat hij van plan was in het dorp te over nachten en er misschien een paar dagen te blijven. Hij eischte voor zijn manschappen en hun paarden onderdak en voedsel en beloofdedat zij zich rustig zouden gedragen. Aan den andeien kant drukte hij den maire echter goed op het hart zorg te dragen, dat de bevolking zich van elke vijandelijke daad onthield, daar hij andeis stienge maatregelen zou nemen. De man verzekerde, dat hij zijn best zou doen en eenigen tijd later waren de paarden gestald en gevoederd, terwijl de man schappen zich te goed deden aan den maaltijd die de boeren, bevreesd voor de bedreiging van den ritmeester, hun onmiddellijk verschaft hadden. Op korten afstand waren om het dorp posten uitgezetdie een mogelijke nadering van den vijand bijtijds hadden te melden en de brug over de beek, die langs het dorp stroomde, bezet hielden. Aan de overzijde daarvanop korten afstand van de genoemde brug bevond zich de wateimolen \an père Deschamps. Daar deze tot de meer gegoeden van het dorp behoorde en ruim behuisd waswerd bij hem een der officieren, de Eerste-Luitenant von Rotenbach, met zijn oppasser ingekwartierd. Door een boerenjongen terechtgewezen bereikte von Rotenbach weldra de woning van zijn kwartier gever. Het was een aardig, geheel witgepleisterd huis, aan één kant bespoeld door de snelvlietende beek, die het groote houten molenrad lustig kleppe rend deed wentelen. Door een goed onderhouden

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1913 | | pagina 187