82 tuin begaf hij zich naar de deur en klopte aan. Het duurde eenigen tijd voor deze geopend werd. maar na een herhaald ongeduldig tikken met den knop van de rijzweep verscheen do eerwaardige figuur van den ouden molenaar op den drempel. Op het zien van de onverwachte en ongenoode gasten betrok zijn gelaat niet weinig, maar nadat von Rotenbach hem de reden van hun komst had medegedeeld, liet hij den luitenantzonder verder iets van zijn ontstemming te toonenbinnenkomen en wees hem den weg naar de kamer, waar hij zou logeeren. De oppasser sliep in de schuur bij de paarden. Na den officier te hebben voorzien van het noodige om zich te verfrisschen, verliet père Deschamps het vertrek onder de mededeeling dat, daar zijn vrouw gestorven was, zijn dochter, die weldra thuis moest komen, wel voor een middag maal zou zorgen. Toen hij zich van het fijne grijze stof, dat zijn lichaam van onder tot boven bedekte, gereinigd hadvoelde von Rotenbach zich een ander mensch en strekte zich welbehagelijk op zijn leger uit, in afwachting van den beloofden maaltijd. Nog niet lang had hij zoo gelegen, toen een kloppen opzijn kamerdeur hem deed opspringen. Op zijn „ja", trad een jong meisje van ongeveer twintig jaar het vertrek binnen. Het was père Deschamps' dochter Marie, „la belle Marie du moulin" zooals de dorpelingen haar noemden. Nu, ze had alle recht op dezen naam, want zelden had von Rotenbach, die toch ruimschoots gelegenheid had gehad 0111 het schoone geslacht te leeren kennen, zulk een

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1913 | | pagina 188