83 fijn gezichtje aanschouwd. Een oogenblik bleef hij verstomd staan en zijn gelaat moet wel onver holen zijn bewondering uitgedrukt hebben, want toen zijn oogen de hare ontmoetten, die donker en vol uitdrukking waren, sloeg zij ze neer en bloosde tot achter de ooren. Wat was ze bekoorlijk in haar eenvoudig licht japonnetje, dat haar slanke figuurtje zoo goed deed uitkomen en hoe aardig werd haar blank gezichtje met dat fijne neusje en die frissche roode lippen omlijst door het lichtgol- vende bruine haar. Een oogenblik stonden ze zoo zwijgend tegenover elkaar; toen herstelde von Rotenbach zich van zijn verbazing en buigende verontschuldigde hij zich over de wijze waarop hij het huis was komen binnenvallen en den last, dien hij haar daardoor ongetwijfeld bezorgde. Zij beantwoordde zijn excuus met de verzekering, dat hij zich daarom maar niet moest bekommeren en vroeg hem of hij er bezwaar tegen had zijn middag maal alleen op zijn kamer te gebruikendaar haar vader liever niet met een„maudit Prussien aan één tafel wilde zitten" vulde von Rotenbach lachende aan, toen ze verlegen zweeg. Hij verzekerde haardat hij zich geheel naar hare wenschen zou schikkenwaarop zij de kamer verliet om eenige oogenblikken later terug te keeren met het noodige om de tafel te dekken. Toen zij hiermede gereed waswenschte zij hem smakelijk eten en liet hem alleen. Hij was diep getroffen door de buitengewone schoonheid en lieftalligheid van dit eenvoudige landmeisje, doch zijn leege maag gunde hem voorloopig geen 3

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1913 | | pagina 189