35 gedachten met elkander te vergelijken. Jean was groot en breedgeschouderd en had een eerlijk open gelaat, waarop goedhartigheid geschreven stond. Slechts wanneer men hem boos maakteverdween die trek om plaats te maken voor een uitdrukking zoo dreigenddat het geraden was verder uit zijn vaarwater te blijvenwilde men geen kans loopen gevoelig kennis te maken met zijn groote vuisten. Die Duitscher was ook lang, maar veel vlugger, zijn bewegingen waren losser en zijn gezicht was veelveelze wist niet wat het was, dat ze in zijn gezichtin zijn oogen vonddat ze bij haar Jean miste, maar dat er iets was, wist ze zeker. Hoe hij haar gevonden zou hebben? Och, wat kon haar dat ook eigenlijk schelenMaar waarom was zij dan zoo verlegen geworden toen hij haar aan gezien had bij hunne eerste ontmoeting 't Was vreemd, anders was ze toch niet zoo. Ze zou er maar niet verder over nadenkenmaar liever eens gaan zien of hij al klaar was met eten, opdat ze het servies kon weghalen. Ze klopte aan en binnenkomende vond ze hem bezig met het schrijven van een dienstrapport bij het licht van de petroleumlampdie hij inmiddels had opgestoken. Hij keek op en zij voelde, hoe opnieuw het bloed naar hare wangen stroomde. Toch hield ze zich goed en vroeg of ze de tafel kon afnemen. Hij vond dit natuurlijk best en zag met welgevallen naar hare vlugge elegante bewe ginkjes, zoo geheel anders dan hij zich van een boerenmeisje altijd had voorgesteld. Toen zij met haar handen vol naar de deur ging, haastte hij

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1913 | | pagina 191