86 zich deze voor haar te openen, waarvoor ze hem met een blik uit haar mooie oogen bedankte. Toen zij verdwenen was, borg von Rotenbach zijn schrijfgereedschap op, ontkleedde zich gedeeltelijk en begaf zich zoo te bed. Het was oorlog! Het duurde echter geruimen tijd eer hij den slaap kon vattentelkens zag hij weer dat lieve meisjes kopje voor zich met de mooie, donkere oogen. Eindelijk echter deed de natuur haar rechten gelden en hij viel in een diepen slaap, waaruit hij eerst door een herhaald schudden aan zijn arm ont waakte. Het was zijn oppasser, wien hij gelast had hem om 6 uur te wekken en die op deze wijze aan zijns meesters bevel voldeed. Hij bleek niet de eenige te zijn, die zoo vroeg op was in huis, want het eerste, wat hij hoorde, was een heldere meisjesstem, die een aardig Fransch liedje zong. Hij twijfelde niet, wie de vroolijke zangeres was, en luisterde met welgevallen. De oppasser bracht onderwijl zijn uitrusting in orde en zoodra hij hiermede gereed was, zond von Rotenbach hem naar den ritmeester om diens orders te gaan halen. Kort nadat de jongen vei trokken was en onze luitenant juist bezig was zijn attilla dicht te knoopen, kwam zijn lieftallige gastvrouw binnen om hem zijn ontbijt te brengen. In zijn haast om geheel gekleed te zijn, trok hij een der knoopen van zijn jas af, welke haar voor de voeten rolde. Zij raapte hem op en hield hem vragend lachend in de hoogte waarna hij op de leege plaats in een der rijen wees en verklaarde, dat het er in het veld niet zoo

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1913 | | pagina 192