48 toch? Hoe vaak had hij zich deze vraag reeds vergeefs gesteld gedurende de lange uren welke hij op zijn kamer had doorgebracht. In eten had hij geen trek, in slapen evenmin en eerst tegen middernachttoen hij er om dachtdat hij 's mor gens reeds om 4- uur op zou moeten staanwierp hij zich op zijn leger om tenminste eenige rust te genieten. Tegen zijn verwachting in, was hij spoedig ingeslapen en het kostte hem groote moeite zijn oogen te openentoen de oppasser hem kwam wekken. Een eigenaardig hol gevoel van binnen herinnerde hem echter aan de omstandigheid, dat hij sinds den vorigen middag niets gegeten had en maakte hem in eens klaar wakker. In enkele minuten had hij zijn toilet gemaakt en zette zich aan tafel. Hij nam een boterham van het stapeltje en wilde deze smeren, toen hij tot zijn verbazing bemerkte, dat op de volgende snede een briefje lag. Hij vouwde het open en las niets anders dan de met groote letters geschreven woordenWees voorzichtigMarie. „Drommels, dat heeft veel van een ernstige waarschuwing! Er schijnt dus iets te broeien, maar wat in 's hemelsnaam Waarom toch al die geheimzinnigheid? Maar, enfin, ik ben ge- waarschuwd en „un homme averti en vaut deux zooals onze waarde vijanden terecht zeggen. Dus, voorwaarts Snel beëindigde hij zijn maaltijd en begaf zich naar buiten, waar de oppasser met de paarden reeds stond te wachten. Ze stegen op en begaven zich naar de aangewezen verzamelplaats voor het

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1913 | | pagina 199