57 wat Vic voor haar geweest was. Haar moeder beschouwde het echt ais een kalverliefde; och, en was het nu uit? nu ja, een tijdje treurde Elly misschien om hem en dan vond ze wel weer een ander. Aanbidders genoeg, vond haar moeder, hoewel misschien niet zoo knap en zoo rijk als Victor Tersteeghe. Hoewel mevrouw van Rhenen niets meer zeide, voelde Elly instinctmatig den gedachtengang harer moeder en ze lachte, terwijl haar ziel schreide, schreide van felle smart. Ze kon het in de kamer niet langer uithouden, de tegenwoordigheid van haar moeder, die haar in niets begreep en in niets met haar meevoelde, was haar in deze oogenblikken een ware gruwel. Langzaam ging ze naar bovennaar haar eigen zitkamertje. Alles getuigde hier van fijnen smaak en muzikalen geest. In een hoek stond een vleugeleen mooien Bechstein: het geschenk van een rijken oom; overal hingen photographieën van bekende musici, zoowel van den ouden als van den nieuweren tijd, terwijl een muziekkastje dit gedeelte van het interieur voltooide. Het andere gedeelte was eveneens zeer artistiek ingericht. Bonte doeken hingen aan de muur, een paar aquarellen van bekende schilders, verder vaasjes en allerlei kleinigheidjes, die een kamer een gemoedelijk en gezellig aanzien geven. Elly liet zich neervallen in een gemakkelijke stoel en sloot de oogen. Ze was moedoodmoe ze kon niet meer: en wat moest ze beginnen? Wanhopig keek ze om zich heen, wat moest ze doen Ze kon niet leven zonder hemzonder

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1913 | | pagina 213