69 leiden. Maar zij negeerde ze allemaal en nam den arm van Frits. Aan zijn gezicht zag ze, dat hij alles wist. Hartelijk en bemoedigend drukte hij haar de hand en hoewel hij er haar niets over zei, voelde ze zijn sympathie als een warme stroom door zich heen gaan en dat sterkte en verkwikte haar. Fier als een koningin ging ze de zaal binnen, omringd van een stoet zwartgerokte heertjes. Haar binnentreden verwekte een ware emotie, vooral onder het sterke geslacht. Veler oogen waren op haar gericht, ze voelde het wel, maar was daar al zoo aan gewenddat het haar niet schelen kon. Uiterlijk onverschillig keek ze even de zaal rond nee gelukkig, hij was er niet. Ze ademde ver lucht en haar gezichtje verloor de koele trotsche uitdrukking toen ze Reinout begroette, die haar kwam halen voor den eersten dans. Dat ze de Po lonaise met Reinout deedverwonderde niemand want Victor danste bijna nooit, dat vond hij gek kenwerk. Alleen juist dezen keer zou hij zich op geofferd hebbenmaar daar wist niemand gelukkig iets van. Daar weerklonken de tonen van de Polonaise en de paartjes schaarden zich in een rijElly met Reinout voorop. Hoe het kwamwist niemand maar het was nu eenmaal de gewoonte, dat Elly altijd het bal opende, zoo ook nu; ze praatte vriendelijk met Reinoutveel vriendelijker dan gewoonlijk, zoodat hij zich verwonderde over haar toeschietelijkheid. Het verheugde hem niet, want hij wist toch, dat hij nóóit, nóóit iets voor Elly

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1913 | | pagina 225