72 en hij had haar toen naar een rustig plekje op het terras gebracht, en daar zat ze nu; ze was juist even alleen, want Yan der Wielen, zoo heette haar danseur, was een oogenblik weg om ijs te halen. Daar zat ze nu, alleen, in het donker. In de verte hoorde ze dansmuziek en het geschuif van voeten; maar de eenzaamheid deed haar goed; ze zat met het hoofd in de handen en peinsde, peinsde Plotseling hoorde ze voetstappen naderbij komen ze dacht natuurlijk dat het Yan der Wielen was en vond het de moeite niet om op te kijken. De voetstappen naderden snel, nu waren ze vlak bij haar. Elly voelde de noodzakelijkheid om op te kijkenmaar een zeker iets weerhield haar. Vlak voor haar hielden de voetstappen op en toen hoorde ze een stem zeggen: „Ellyen zoodra had ze de eerste letter greep niet gehoord, of met een ruk vloog ze op en stond vlak tegenoverVictor. Alles om haar heen draaide en duizelde, haar hart bonsde, alsof het barsten zou, het bloed golfde naar haar hoofd, het werd zwart voor haar oogen, ze wankelde, maar plotseling bracht zijn stem haar weer tot bezinning, helder en doodgewoon als altijd, klonk het: „Elly, heb je nog een dans voor me?" Ze had ineens een gevoel, alsof ze heelemaal in een koud ijzeren pantser zat; het floers voor haar oogen verdween en ze zag hem voor zich staan met een vragende uitdrukking op zijn gezicht; en plotseling was het, alsof ze be vroor van binnen; zoo ijzig koud voelde ze zich

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1913 | | pagina 228