LXXV Al blijkt cle arm der in consignevorm gegoten wet hier nog steeds te kort te zijn, toch was iedereen blij dat de kampong intact was gebleven. Overigens was er niets veranderd in de uitspan ningszaal. Het letterlievend deel der Cadetten, wier smaak verfijnd werd door een verblijf op H. B. S. of Gymnasiumlas nog steeds bij voorkeur Wil sons, Nick Carters of Lord Listers. 't Was niet alleen het hoofdgebouw, dat de moeite waard was om nagegaan te wordenmaar ook het verdere emplacement van de Academie moet bij zoo'n gelegenheid eerst eens afgepratrouilleerd wor den, vóórdat men er zich weer geheel thuis ge voelt. Een groote attractie was „de batterij" rijker geworden. Helaas moest zij weer tweedracht stich ten, want er ontstonden al spoedig twee partijen, waarvan de eene het houten gevaarte voor de schiettent van Blaser hield, terwijl de andere bij hoog en laag beweerdedat we met het panorama Mesdag te doen hadden. Ik voor mij sloot me direct bij de eerste partij aanwant sinds de Rot- terdamsche gemeenteraad zijn burgers het kermis- vieren verbood en vele gemeenten dit voorbeeld volgdenmoet er ongetwijfeld veel kermismateriaal voor een prikkie te krijgen zijn geweest. Bovendien werd er in geschoten. De jeugdige stoepjes hadden er reeds mee geoefend, toen zij 14 dagen het rijk alleen hadden op de Academie. Zelfs heb ik booze tongen hooren beweren dat ze er al nachtdienst in hielden. Een onderwerp van eindelooze beschouwingen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1913 | | pagina 83