LXXVli en verscherpte politiedienst met dito honden inge- gesteld, alles scheen te falen. Gelukkig kregen we bijtijds van een goeden vriend raad en ver maning, die insloegen, terwijl we er tevens aan werden herinnerddat in vele gevallen de liefde van twee kanten moet komen. Dit hielpde subalternen met hunne dames konden bij Consael de Paris weer een aan den officiers-stand passenden maaltijd poffertjes of wafels komen nuttigen en de caroussel was weer veilig. Toen ook de kermis alweer tot het verleden begon te behooren en de Markt weer langzamer hand haar deftig aanzien heroverde, toen de fluit van de stoomcaroussel en de bel van de cents- draaimolen op een andere plaats bezoekers trokken toen la belle Titania elders beproefde om zich voor de schoonste vrouw van het vasteland uit te geven, toen was ook de kermispret spoedig ver geten, al was nog langen tijd daarna een blik in de portemonnaie voldoende om de heeren te over tuigen, dat zelfs de kermis hare schaduwzijde heeft. Doch een lichtpunt in de toekomst was de 5e Dec. de dag waarop de goede Sint weer al zijn mild heid over ons uit zou strooien.. Het is altijd een geagiteerde drukte zoo'n dag en voor eenig weten schappelijks is weinig aandacht beschikbaar; alle aandacht is op den avond geconcentreerd. Ditmaal kwam de oude heer in eigen persoon op eene kameel de can tine binnen rijden. Voorwaar een aardig idee en in gedachte zal menigeen het schip der woestijn nog met slenterenden gang langs de schilderijen onzer voorouders zien defileeren. Uit-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1913 | | pagina 85