LXXVIli deeling van de pakjes benevens van kleinere artikelen die gemakkelijk in den zak gestoken konden worden en daarna naar de sociëteit. Een variété-gezelschap met oude bekenden, vrij warme wijn en banketletters, een rumoerig slot, een formeele kroegjool en de grijze bisschop kon weer naar 'tland van de stierengevechten terugkeeren, om door zijn zwarten knecht te laten rondbazuinen hoe wij onze heiligen vereeren. Evenals een grijsaard, die met moeilijken gang het laatste deel van zijn levensweg aflegt, zoo kruipt ook schijnbaar de maand December om, alsof het oude jaar zoo lang mogelijk zijn heer schappij wil rekken. Toch is het op de Academie geen volle maand en hij biedt zelfs het vooruitzicht van 't Kerstverlof. Ja, het Kerstverlof, dat weinig zeggende woord voor zooveel heerlijks. Daarover kunnen alleen zij oordeelen, die dat hebben meegemaakt, die zich eenige weken hebben verheugd in de naderende verlof idylle, want dat is het. Deen periode van gelukkig-uitgebroken-zijn uit het kloosterleven doch van intiem familieleven. Wie de Kerstdagen en Oud en Nieuw geregeld in den huiselijken kring doorbrengt evenals alle andere dagen van zijn leven, leert het idyllische ervan nooit zoo goed kennen als iemanddie eerst eenige maanden opgesloten heeft gezeten, die er weken achtereen verlangend naar heeft uitgezien, ten slotte een geheelen ochtend inspectie heeft staan maken en als allerlaatste krachtsinspanning naar het station holt om den trein niet te

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1913 | | pagina 86