LXXX begon met eerlijk te bekennen dat hij geen huzaar van een grenadier kon onderscheiden, maar een cadet, neen dien herkende hij direct aan zijn fleren loop, aan zijn correcten, eerbiedigen groet. Vooral de Alkmaarsche cadetjes mocht hij zoo gaarnedie zich gansch niet geneerden om op straat te loopen flirten en heel gezellig met bakvischjes bij Lensvelt zaten of elders de vruchten plukten van de over winning, die hunne knoopen hadden behaald. De Bredasche collega's eerbiedigde hij om de meer bezadigde houding (daar stond echter achter: overdag). Ik wil geen verdere copie geven van 't geen uit 's mans pen is gevloeidwant afgezien van 't on- paedagogische was het vrijwel ridicuul. Zoo spoedig als 'tijs, dat nooit in 't Kerstverlof berijdbaar wil worden, als sneeuw voor de zon verdwijnt, is 't nieuwe jaar alweer aangebroken en eischt de Academie hare bevolking weder op. In Januari mocht het musiceerend deel van de cadetten eens van zich laten liooren en bood „Sempre" aan de H.H. officieren en leeraren met hunne dames en aan hunne collega's een muzikale soirée aan. We hoorden veel moois en gingen naar bed. Januari gaf nog meer emotioneerends. Zooals alle landen druk aan het voorbereiden waren voor de Olympische spelendeed ook Nederland mee en om de kampvechters op sabel, degen en floret aan te wijzenhad men o. a. als arena onze goede oude exercitieloods aangewezen. Stelt U voor die mooie loods, waar bijna het geheele Ned. Offlcierskorps zijn eerste onderricht in 't excerceeren heeft ont-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1913 | | pagina 88