LXXXli excercitieloodsdie in haar feestgewaad niet te herkennen was, hebben velen een genoeglijkenavond doorgebracht. Met echte attractienummers kwamen de schermers en gymnasten voor den dag, maar niet minder moeten we Sempre Crescendo en het Strijkje prijzen. Ook de Nigger-Songs waren typisch Hollandsch en de „Atjehepisode" gaf een prachtig slot aan de voorstellingal zaten vele dames nog lang te beven van „al dat geschiet"; ook vond menige Bredasche schoone het „wat eng, maar toch leuk omdat het net echt was". Met het assaut was ook de reeks van amuse menten afgewerkt, want als een dreigend spook naderde het examen; o wee, het zou weer voor de deur staan, voordat iemand had gehoord, dat het daaraan al zoo lang stond te kloppen. Ontzettende spanning veroorzaakt altijd de uit- deeling van de detachementsplaatsen. Juist als de examencrisis op haar ergst is, komt dat er nog bij; voor enkelen is deze tijding dan eene ver ademing, maar menigeen gevoelt zich als een politieke misdadiger in 'tland van de wodky, waar dan Siberië de vleiende vergelijking met Assen e.d. ondergaat. We gaan er heen als een soldaat, die nooit kruit heeft geroken en komen terug doortrokken van den kruitdampwe gaan er heen met een rein gemoed en komen terug met een mond vol gemeene woorden. We zingen verschrikkelijk ordinaire liedjes als we terugkomen, terwijl daarvóór alleen „wer kann dafür" wordt gehoord of „lieve Mathilde". We lezen allerlei verdachte boekjes, terwijl daarvóór

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1913 | | pagina 90